Трета победа за Левски в предсезонната подготовка

Ливърпул – Стоук Сити   6 : 5

vlcsnap-2016-01-27-17h56m05s78Отборът на Левски записа трета победа в контролите си от предсезонната подготовка. „Сините“ надиграха с 3:2 украинския Александрия в Белек. Автори на попаденията бяха Георги Костадинов (4), Сърджан Лукин (8) и Мигел Бедоя (80) за столичани, а Козах (6) и Леонов (83) вкараха седмия в Украйна. Освен това двата тима пропуснаха по една дузпа, като Роман Прохазка пропусна за Левски, а Боян Йоргачевич след това парира удар от бялата точка за 2:2 в края на първата част. Преди това двата тима удариха и по една греда. Стойчо Стоев направи три промени в стартовите 11. Капитанът Веселин Минев, Максимилиан Карнер и Санти Гном останаха на пейката, а Орачев, Лукин и Бурабия започнаха от първата минута за разлика от мача с Тобол. Това бе дебют за „сините“ за дошлия от Черно море Бурабия, който водеше атаката. Както е известно, „сините“ вече надвиха с 2:0 казахстанския Тобол в първата си проверка в Анталия, а преди това в България разбиха с 6:0 Свиленград в първия си мач за 2016 година. Седмият в Украйна вече игра с два български тима в Турция, като първо загуби с 2:4 от ЦСКА, а след това завърши 0:0 с Монтана. Стоев хвърли много нерви и често се караше и критикуваше своите футболисти, които допуснаха доста грешки във всяка една част на терена през всичките 90 минути. След няколко дни на 29-и се очаква Левски да срещне Поли Тимишоара в третата си проверка на турска земя.