Ювентус – Байерн М 2:2

SPORT_UVENTUS_BAIERN_M_2_2Ювентус не се предаде и успя да изравни от 0:2 до 2:2 срещу Байерн (Мюнхен) като домакин в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига. Ювентус си плати за защитната тактика през първото полувреме, в което Байерн беше пълен господар с топката в крака. Томас Мюлер направи огромен пропуск в 13-ата минута, но се реваншира с гол две минути преди почивката. С марковото си изпълнение Ариен Робен покачи след подновяването на играта и всичко изглеждаше предрешено. Но грешка в защитата на Байерн позволи на Юве да намали и мачът да избухне. Поривът на домакините даде резултат и те успяха да изравнят, като този път сътвориха изящна комбинация и резервата Стефано Стураро хвърли в екстаз „Ювентус Стейдиъм”. Реваншът в Мюнхен е на 16 март.