Манчестър Сити спечели Купата на Лигата

SPORT_MANCHESTER_CITY_LIVERPOOL_3_1Отборът на Манчестър Сити спечели трофея от турнира за Купата на Лигата. На финала съставът на Мануел Пелегрини се наложи над Ливърпул с 3:1 след изпълнение на дузпи. Двубоят се игра пред над 80 хиляди зрители на стадион „Уембли“. В редовното време мачът завърши наравно 1:1. Сити поведе в 53-ата минута чрез Фернандиньо, но Филипе Коутиньо изравни седем минути преди края и прати мача в продължения. В добавените 30 минути статуквото се запази и така се стигна до наказателните удари. При дузпите единствено Фернандиньо изпусна за Манчестър Сити. Вратарят на тима Кабайеро обаче спаси удари на Лукас Лейва, Филипе Коутиньо и Адам Лалана и Сити триумфира на „Уембли“. Манчестър Сити печели трофея в турнира за четвърти път в своята история.