Барселона – Арсенал 3 : 1

Барселона – Арсенал   3 : 1

barsa-arsenalБарселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи за втори път Арсенал в предишната фаза на турнира. Каталунците спечелиха с 3:1 и след като преди две седмици бяха взели успех с 2:0 като гост, с общ резултат 5:1 продължават напред. По един гол отбеляза всяка една от трите звезди в атаката на тима –  Неймар, Луис Суарес и Лионел Меси, като голът на уругваеца се отличи с голяма атрактивност. За англичаните пък вкара Мохамед Елнени в началото на втората част. Барса за пореден път показа класата си, въпреки че не действаше с пълния си капацитет на възможностите. Арсенал от своя страна демонстрира смела игра и за известен период през втората част при резултат 1:1 пламна искра надежда, че може да направи чудо на „Камп Ноу“. В крайна сметка Барса не допусна изненада и стигна до крайния успех.