Байерн М – Ювентус 4 : 2

Байерн М – Ювентус   4 : 2

bayern-juveБайерн (Мюнхен) и Ювентус сътвориха мач, който ще се помни дълго. Два от колосите на европейския футбол изнесоха невероятен спектакъл на „Алианц Арена“, предложил 6 гола и още много драматични моменти. В крайна сметка баварците наложиха волята си с 4:2 след продължения и продължават напред в турнира. Юве изненада всички, като поведе с 2:0 още до почивката и опря Байерн до стената. Футболистите на Масимилиано Алегри направиха перфектен в тактическо отношение мач и надиграха фаворизирания си съперник. Головете за Ювентус вкараха Пол Погба в 6-ата минута след груба грешка в защитата на домакините и Хуан Куадрадо в 28-ата. Байерн не приличаше на себе си, но намери сили за финален щурм, който доведе до два гола с глава. Роберт Левандовски намали в 73-ата минута след центриране на Дъглас Коща, а в първата минута на добавеното време драмата стана пълна, защото Томас Мюлер изравни. Така се стигна до продължения, в които Байерн доминираше и довърши обрата с точни изстрели на резервите Тиаго Алкантара и Кингсли Коман.