Спортинг Брага – Фенербахче 4 : 1

Спортинг Брага – Фенербахче   4 : 1

sport-braga-fenerbСпортинг (Брага) се класира за четвъртфиналите на турнира Лига Европа. Португалският тим победи в реванша като домакин Фенербахче с 4:1. В първия мач Спортинг отстъпи с 0:1, но с общ резултат 4:2 си осигури място на четвъртфиналите. Ахмед Хасан даде преднина на домакините в 13-ата минута, но в продължението на първата част Фенербахче изравни с гол на Алпер Потук. Спортинг поведе отново в 69-ата минута с гол от дузпа на Жосуе. За нарушението изгонен бе Мехмет Топал. В 74-ата Стоилкович вкара трети гол за домакините, а Рафа Силва оформи крайното 4:1 в 83-ата минута. Голмайсторът на турския тим Потук бе изгонен в самия край на редовното време и така тимът остана с 9 души. Фенербахче обаче завърши двубоя не с 9, а с 8 души, след като в продължението червен картон получи и Волкан Сан.