Волфсбург – Реал Мадрид 2 : 0

Волфсбург – Реал Мадрид   2 : 0

volfsburgВолфсбург подчини 10-кратния носител на трофея в Шампионската лига Реал (Мадрид) в първия четвъртфиналите двубой от най-престижния европейски клубен турнири. „Вълците” се наложиха на своя стадион с 2:0 с попадения през първото полувреме. Гостите можеха да си тръгнат от Германия с по-тежка загуба, но в самия край Кейлор Навас се намеси блестящо при страхотен удар на Макс Крузе. В 18-ата минута „вълците“ излязоха напред в резултата. Точен бе от дузпа левият бек Рикардо Родригес. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Каземиро срещу Андре Шюрле. Родригес изпълни уверено дузпата , като прати в обратния на избрания от Навас ъгъл. Малко след гола германците пропуснаха чудесен шанс за 2:0, но в 25-ата минута Волфсбург действително шокира съперника си с втори гол. Негов автор стана младият офанзивен халф Максимилиан Арнолд, който се измъкна от отбраната на гостите и от съвсем близко разстояние отклони топката в мрежата след асистенция на Бруно Енрике. До края на първата част Беналио направи класно спасяване след свиреп далечен изстрел на Тони Кроос. В 68-ата минута „вълците“ на Дитер Хекинг пропиляха златен шанс за 3:0. След светкавична контраатака Шюрле получи възможност да стреля отблизо, но ударът му не намери целта. Големият шанс за така важния гол на чужд терен за Реал дойде в 73-ата минута, когато Беналио с ключово спасяване попречи на Кристиано да изпрати топката в мрежата.