Атлетико Мадрид – Барселона 2:0

SPORT_ATLETIKO_MADRID_BARSELONA_2_0Защитаващият трофея в Шампионска лига отбор на Барселона отпадна на четвъртфиналите на състезанието. В реванш от тази фаза на турнира Атлетико (Мадрид) победи като домакин Барселона с 2:0. В първия мач Барселона победи с 2:1. С общ резултат от двата мача 3:2 Атлетико се класира за полуфиналите на състезанието. Антоан Гризман вкара головете за Атлетико на стадион „Висенте Калдерон“. В 36-ата минута Гризман откри резултата в мача. Той засече с глава топката във вратата на Тер Щеген, след като бе оставен непокрит от отбраната на Барселона. В 87-ата минута Андрес Иниеста игра с ръка в наказателното поле на Барселона, за което бе отсъдена дузпа за Атлетико, която Гризман вкара за крайното 2:0 за тима от Мадрид. В добавеното време реферът Рицоли не даде дузпа за Барселона. Жребият за полуфиналите на турнира е на 16 април (петък).