Херта – Борусия (Дортмунд) 0 : 3

Херта – Борусия (Дортмунд)   0 : 3

vlcsnap-2016-04-21-16h47m04s248На „Олимпиащадион” в Берлин Борусия (Дортмунд) победи местния Херта с 3:0 и се класира на финала за Купата на Германия. Отборът на Томас Тухел ще спори за отличието с Байерн (Мюнхен), който във вторник се наложи над Вердер (Бремен) с 2:0 като домакин. 20 минути отнеха на гостите, за да открият резултата. Точен беше Гонсало Кастро. Резултатът 1:0 се задържа до 75-ата минута, когато Марко Ройс удвои, а седем минути преди края Хенрик Мхитарян оформи класиката. Така, „жълто-черните” преодоляха шести пореден полуфинал за националния трофей, като в пет от тях не допуснаха гол. Дортмунд ще срещне Байерн за 4-и път в последните си 5 финала. Финалът ще се проведе в Берлин на 21 май.