Favicon_File

Наполи – Аталанта 2 : 1

Наполи – Аталанта   2 : 1

vlcsnap-2016-05-03-18h46m40s67Отборът на Наполи бързо си върна второто място в Серия „А“. Тимът на Маурицио Сари надигра с 2:1 Аталанта в последен мач от 36-ия кръг и отново изпревари Рома в битката за среброто. За пореден път герой за домакините на „Сан Паоло“ бе Гонсало Игуаин, който отбеляза и двете попадения в мача. Това бе негово завръщане на „Сан Паоло“, след като бе наказан за три мача и се завърна в игра срещу Рома на „Олимпико“. Наполи откри резултата още при първата си по-добра възможност в мача. В 10-ата минута Марек Хамшик центрира в наказателното поле, където Гонсало Игуаин от воле не остави шансове на вратаря за 1:0. Натискът на домакините даде резултат и в 77-ата минута. Кайехон центрира за Игуаин, който с глава заби топката за втори път във вратата за 2:0 с 32-ия си гол в Серия „А“ този сезон. Малко изненадващо в 86-ата минута Аталанта върна интригата в мача, като при едно центриране по земя се стигна до коварен рикошет и от тялото на Раул Албиол кълбото се озова в мрежата за 2:1. Въпреки това гостите не успяха да направят нищо повече и се примириха с минималната загуба, а в края дори трябва да благодарят на Спортиело, който с две страхотни спасявания запази резултата непроменен. Така Наполи събра актив от 76 точки и излезе 2-ри с 2 точки пред Рома. Аталанта пък остава на 13-ото място с 41 точки.