Паок – Панатинайкос 1:1

SPORT_PAOK_PANATINAIKOS_1_1ПАОК ще играе в квалификациите на Шампионската лига след ключово равенство 1:1 с прекия конкурент Панатинайкос на „Тумба” в мач от последния кръг в плейофната група за определяне на останалите евроучастници на Гърция. Българският нападател Димитър Бербатов се появи в игра в 81-ата минута на мястото на Стефанос Атанасиадис. Голмайсторът на България за всички времена можеше да асистира за победно попадение на бившия играч на Левски Гари Родригес в заключителните минути, но крилото пропусна. Иначе Родригес откри резултата в 17-ата минута с фамозен фалцов удар преди Робин Лод да изравни в 26-ата. ПАОК завършва еднолично на първото място в плейофната група, защото АЕК загуби 0:1 гостуването си на Паниониос и остана трети. Тимът на Бербатов ще играе в квалификациите на Шампионската лига, като ще стартира от третия квалификационен кръг, предпоследно стъпало преди групите. Панатинайкос ще играе в пресявките на Лига Европа. Все още бъдещето на българина в ПАОК е неясно.