Бразилия – Хаити 7:1

SPORT_BRAZILIA_HAITI_7_1Филипе Коутиньо наниза хеттрик, а Бразилия разби 7:1 Хаити мач от втория кръг на група „В” на Копа Америка. Ренато Аугусто се отличи с два гола, а резервите Лукас Лима и Габриел също се разписаха за „Селесао”, докато Джеймс Марслин отбеляза попадението на утехата за Хаити. Резултатът – идентичен с кошмарното 1:7 на Бразилия от Германия в полуфиналите на Световното първенство преди две години, изведе „кариоките” на първото място в група „В” с равни точки (по 4) с Перу, който извъртя 2:2 с Еквадор. Коутиньо даде позитивен старт на Бразилия с гол след 14 минути игра,а в 15 удвои. Ренато Аугусто направи 3:0 в 35-ата минута. Габриел вкара четвъртия гол 13 минути след като замени Жонас на почивката, и неговият съотборник в Сантос Лукас Лима засече с глава в мрежата центриране на Дани Алвеш осем минути преди края. Хаитският нападател Марслин причини удоволствие на карибския контингент в Орландо с добавка за 1:5. Ренато Аугусто възстанови аванса на Бразилия от 5 гола. Коутиньо оформи своя хеттрик в последната минута на добавеното време с фирмения си шут от 25 метра.