Еквадор – Перу 2:2

SPORT_EKVADOR_PERU_2_2Отборът на Еквадор се добра до много важно равенство 2:2 срещу Перу във втория си мач от група „В“ на Копа Америка. Тимът на Густаво Кинтерос губеше с два гола, но успя да стигне до точката, която запазва шансовете му за продължаване напред в турнира. Играчите на Перу пък могат само да съжаляват, че изпуснаха победата, която щеше да им гарантира класиране за следващата фаза. Инките започнаха срещата много силно и набързо отбелязаха два гола във вратата на съперника. Още в 5-ата минута Кристиан Куева получи пред наказателното поле, с прекрасен финт се освободи от прекия си пазач и прати топката в мрежата. В 13-ата минута перуанците удвоиха преднината си по доста подобен начин. Едисон Флорес бе намерен на границата на пеналта, обърна се и стреля в далечния ъгъл, като успя да търколи топката в мрежата за 2:0. Футболистите на Еквадор обаче показаха мъжество и не се предадоха. Така в 39-ата минута Енер Валенсия получи страхотен прехвърлящ пас зад защитата и с изстрел от воле не остави шансове на праватря за 2:1. В 48-ата минута пък Джеферсон Монтеро бе изведен зад защитата, той подаде към непокрития Милер Боланьос, който се разписа за 2:2. Този резултат остави Перу на 2-ото място в класирането в групата с актив от 4 точки. Еквадор пък заема 3-ото място с 2 точки до момента и ще се нуждае единствено от победа над Хаити в последния си мач, за да продължи напред в турнира.