Белгия – Италия 0 : 2

Ирландия – Швеция   1 : 1

vlcsnap-2016-06-14-16h03m17s125Италия постигна изключително ценна победа в първия си мач от Евро 2016. „Адзурите” победиха Белгия с 2:0 в среща от група Е и по този начин оглавиха временното класиране, след като по-рано през деня Швеция и Ирландия поделиха точките при 1:1. пхрез първата част тимът на Белгия се бе настанил почти изцяло в половината на Италия, докато „адзурите” изчакваха своя шанс на контратака. В 32-ата минута търпението им бе възнаградено и те поведоха. Тогава Леонардо Бонучи изведе с дълъг пас от своята половина Емануеле Джакерини сам срещу вратаря. Тоби Алдервейрелд увисна, а 31-годишният халф овладя отлично и с второто си докосване прати топката с прецизен изстрел в далечния ъгъл за 1:0. При последвалите празненства след попадението носът на селекционера Антонио Конте бе разкървъвен, но това ни най-малко не промени поведението му. В добавеното време Грациано Пеле оформи крайното 2:0, разписвайки се след контраатака и пас на Кандрева. Следващата среща на Италия е срещу Швеция в петък, а в събота Белгия ще играе срещу Ирландия.