Испания – Чехия 1 : 0

Испания – Чехия   1 : 0

vlcsnap-2016-06-14-16h03m51s40Испания започна с победа участието си на европейското първенство. Отборът на селекционера Висенте дел Боске победи с 1:0 Чехия в среща от Група D. Испанците доминираха през цялото време, но си осигуриха трите точки едва в края на мача чрез попадение на Жерар Пике. С този успех „Ла Фурия” прекрати негативния серия – до този момент тимът не беше печелил на 13-и юни. Испания владееше 67% топката от игровото време и създаде куп положения. Единственият гол падна в 87-ата минута, когато Андрес Иниеста центрира към Пике и защитникът с глава не остави никакви шансове на Петер Чех, който направи няколко много класни спасявания в хода на срещата. Отборът на Чехия предимно се защитаваше, като първото си по-опасно положение тимът създаде чак в 45-ата минута. Тогава Несид отправи силен удар, но Давид Де Хея бе на мястото си и спаси.