Мексико – Венецуела 1 : 1

Мексико – Венецуела   1 : 1

vlcsnap-2016-06-14-16h01m56s72Мексико успя да завърши на първо място в своята група C на турнира Копа Америка. Рано тази сутрин „ацтеките“ се добраха до 1:1 срещу Венецуела в пярк спор между тях за челната позиция. Венецуела успяха да поведат в резултата след гол на Хосе Васкес в 10-та минута на двубоя. След това мексиканците се опитаха да върнат бързо равенството и поеха инициативата, но шансът не беше на тяхна страна. Малко преди края на полувремето, Мексико имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на съперника им, но дузпа не беше отсъдена. След почивката зелените продължиха да търсят попадението, но Ернандес спираше всеки удар към вратата си. Въпреки това, чак в 80-та минута, Хесус Корона успя да донесе жадуваното равенство, след като отблизо беше точен за 1:1. Така „ацтеките“ са първи в своята група със 7 точки, колкото имат и Венецуела, но остават втори заради по-лоша голова разлика. Това означава, че възпитаниците на Хуан Карлос Осорио ще се изправят на 1/4 финалите срещу втория от група D.