Уругвай – Ямайка 3 : 0

Уругвай – Ямайка   3 : 0

vlcsnap-2016-06-14-16h08m53s124Уругвай спечелиха последния си мач на тазгодишната Копа Америка, побеждавайки Ямайка с 3:0 в мач без значение. И двата отбора нямаха шанс да продължат напред в турнира, но въпреки това урусите напуснаха надпреварата положително. Абел Ернандес отбеляза първия гол в 21-та минута, изскачайки зад защитата. В 66-та минута на двубоя, преднината на Уругвай вече беше 2:0, след автогол на Уотсън. Защитникът беше излъган от неуспешния опит на Ернандес да играе с кълбото и той сам го прави във вратата си. Последваха няколко пропуска от страна на Уругвай, но третият гол стана факт. В 88-та минута Матиас Корухо беше изведен в коридор и на скорост успя да прониже стража на ямайците за класически резултат. Така Уругвай завършват трети в група С с 3 точки, а Ямайка си тръгва с нулев актив.