Румъния – Швейцария 1:1

SPORT_RUMANIA_SHVEICARIA_1_1Румъния и Швейцария завършиха 1:1 в интересен двубой от група А на Евро 2016 и по този начин и двата тима запазиха шансове да продължат напред. Кръстоносците са почти сигурни участници на 1/8финалите с 4 точки, но и румънците запазват шансове за класиране напред. За Румъния имаше няколко промени в състава от мача с Франция. Играчите на Лудогорец Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру стартираха. За Швейцария очаквано нямаше промени от двубоя с Албания в първата среща. Първите минути бяха равностойни без опасни положения, постепенно швейцарците заиграха по добре като няколко пропуска направи нападателя Харис Сеферович. В 18-тата минута бе отсъдена спорна дузпа за Румъния и Богдан Стаку  не сбърка, пращайки Зомер в другия ъгъл. След почивката играте бе изравнена като положения имаше и пред двете врати. В 56-ата минута швейцарците изравниха. След корнер румънците не успяха да избият, топката стана идеална за Мехмеди, който с мощен удар по диагонала опита да скъса мрежата и направи 1:1. Вдъхновени от попадението швейцарците заиграха по-активно в търсене на пълен обрат. Положение се откриха и пред двете врати, но до нов гол не се стигна и така срещата завърши наравно.