Русия 0 – 3 Уелс

vlcsnap-2016-06-21-18h00m53s148Дебютантът Уелс разби отбора на Русия с класическото 3-0 и изненадващо завършва на първо място в група „B”, докато руснаците завършват на последна позиция с едва 1 точка. Уелс стартира отлично срещата и логично откри резултата още в 11- ата минута. Руснаците допуснаха грешка при изнасянето на топката и Аарън Рамзи беше изведен на чиста позиция, футболистът на Арсенал не сгреши останал очи в очи с Акинфеев за 1:0. „Червените” продължиха да доминират и в 20- ата минута стигнаха до второ попадение. Бейл асистира на Тейлър и той шутира, руският вратар отрази първия удар на бранителя, но при втория бе безпомощен. До края на първата част Акинфеев се отличи с ново спасяване, след като боксира далечен шут на Рамзи. Русия наложи хаотичен натиск в началните минути на второто полувреме, но уелсците контраатакуваха много опасно благодарение на бързите си футболисти в предни позиции. Възпитаниците на Крис Колман изравниха бързо играта и в 67- ата минута нанизаха трети гол. Рамзи пусна топката към най-добрия на терена Гарет Бейл и звездата на „драконите“ с елегантен удар прониза Акинфеев за крайното 3:0.