Италия – Ейре 0:1

SPORT_ITALY_EIREОтборът на Ейре се добра до осминафинала на Евро 2016. Това се случи след като „детелините“ надиграха с минималното 1:0 Италия в последния мач от група „Е“. Италианците вече се си бяха осигурили първото място в групата и логично Антонио Конте даде почивка на повечето си титуляри, като направи 8 промени в състава си. Въпреки това тимът му даде сериозен отпор на ирландците, но се пропука в края, като това бе първа загуба на Конте в официален мач начело на Италия. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Ейре. Италия пък действаше доста прибрано. В 85-ата миунта все пак Ейре се добра до безценното попадение. Хулахан с прекрасно центриране намери Роби Брейди в наказателното поле, където той изпревари Сиригу и с глава прати топката в мрежата. Така Ейре си гарантира третото място в крайното класиране в групата с 4 спечелени точки и ще срещне на осминафинал домакина Франция. Този мач пък не променя нищо за Италия, като тимът завършва първи в групата с 6 точки и също отива в следващата фаза срещу еврошампиона Испания.