Унгария – Португалия 3:3

SPORT_PORTOGALIA_UNGARIAОтборите на Унгария и Португалия завършиха 3:3 в последен мач от група F, игран в Лион. „Маджарите“ се класираха на първо място в групата и ще играят срещу Белгия на осминафиналите. Португалците отиват напред като трети в групата. „Мореплавателите“ имат три точки, колкото и тимовете на Албания и Турция, но головата разлика на иберийците е по-добра и те ще бъдат сред четирите най-добри трети отбора. Кристиано Роналдо беше големият герой днес за Португалия. Той реализира две попадения , като първото беше истински шедьовър. Роналдо стана футболистът с най-много мачове на еврофиналите, и единственият футболист отбелязал на четири еврофинали. В 19-ата минута „маджарите“ стигнаха до попадение, възползвайки от отбита топка. Золтан Гера овладя на гърди пред дъгата и с мощен шут намери левия долен ъгъл на Патрисио, вкарвайки много красив гол. В 42-ата ибрийците успяха да изравнят. Роналдо се отличи с брилянтен извеждащ пас, а Нани нанесе мигновен и безпощаден удар към непокрития близкък ъгъл – 1:1. Головата фиеста обаче тепърва започваше. В 47-ата минута Джуджак изведе унгарците напред след изпълнение от пряк свободен удар. Топката рикошира в стената и залъга Патрисио – 2:1. В 50-ата Кристиано отбеляза един от великите голове на еврофинали, след като много атрактивно насочи с пета по диагонала, хващайки топката на ждроб – 2:2. В 55-ата отново Джуджак беше щастливец да реализира с рикошет. Капитанът на „маджарите“ стреля, топката се отби отчетливо в крака на Нани и влетя неспасяемо в далечния ъгъл. Роналдо отново излезе на сцената в 62-ата минута, разписвайки се с глава за 3:3.