Разочароващ футболен старт за Бразилия

vlcsnap-2016-08-05-17h53m54s30Разочароващо започна мъжкият футболен турнир за Бразилия на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Домакините стигнаха само до 0:0 срещу Южна Африка в група А. Бразилците показаха липса на мотивация и дори играха половин час с човек повече след като Мотхоби Мвала получи втори жълт картон в 60-ата минута. Най-доброто положение за домакините дойде в 68-ата минута, когато новото попълнение на Манчестър Сити – Габриел Жезуш уцели гредата отблизо.В другата среща от групата Ирак и Дания също завършиха 0:0.
Най-зрелищният двубой се игра на стадион Итаипава Арена Фонте Нова в Салвадор, където Мексико и Германия завършиха 2:2. Ацтеките поведоха с гол на Орибе Пералта малко след почивката. Крилото на Арсенал – Серж Гнабри набързо изравни в 59-тата минута, но Родолфо Писаро възстанови преднината на Мексико след още три минути. Матиас Гинтер оформи крайното 2:2. Отново в група C Южна Корея се саморазправи с аутсайдера Фиджи с 8:0.
Нигерия и Япония сътвориха голово шоу. Африканският тим спечели с 5:4. В герой за Нигерия се превърна Етебо, който кара 4 гола, а един добави Садик Умар, който откри резултата още в 7-ата минута. Също в група В Швеция и Колумбия завършиха 2:2.
В група D Португалия победи Аржентина с 2:0. „Гаучосите“ получиха попадения през втората част дело на Пасиенсия и Пите, и не успяха да отвърнат на удара.