Локомотив (Горна Оряховица) – Берое 0 : 1

Берое – Славия   2 : 0

beroeЛокомотив (ГО) загуби минимално с 0:1 от Берое в последния мач от шестия кръг на Първа професионална лига. След шестия кръг Локомотив (ГО) продължава да няма победа в шампионата. Берое пък е на другия полюс, като с днешната победа тима на Александър Димитров се качи на третото място. Двубоят между Локомотив (ГО) и Берое започна изключително динамично, като още в първите минути двата отбора си размениха по една греда, но до края на първото полувреме гол не падна. Втората част започна с натиск на гостите от Стара Загора. В 55-ата минута  резервата Давид Манга  получи на метър – два след централната част и напредна, след което проби срещу трима и стреля покрай плонжиралия Банков, за да изведе своите напред в резултата. Оттук до края Локомотив (ГО) опита да стигне поне до равенство, но Макенджиев спаси на два пъти удари на Мечев.