Брюж – Лестър   0 : 3

lester-city-mahrezАнглийският първенец – Лестър стартира с престижен успех своето историческо първо участие в Шампионската лига. „Лисиците“ на Клаудио Раниери демонстрираха своята сериозна класа, печелейки с класическото 3:0 визитата си на Брюж. „Лисиците“ успяха да поведат в 5-ата минута.  Първият гол в историята на тима в ШЛ бе дело на Марк Олбрайтън, който се възползва от левашка изява на стража Бутле, излязъл неразчетено при един тъч-центриране. От цялата таз ситуация се възползва бившият играч на Астън Вила, който от няколко метра вкара на празна врата. Добрите мигове за шампионите на Англия продължиха и в 29-ата минута резултатът бе удвоен чрез Марез. Алжирската звезда ни показа миг гениалност, след като изпълни по безупречен начин един пряк свободен удар. Футболистите на Брюж явно не бяха добре запознати с уникалната скорост на Джейми Варди, който в 61-ата минута надбяга отбраната на белгийците, но бе съборен в наказателното поле от вратаря Бутел. Съдията Сидоропулос моментално посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Марез. Алжирецът действа хладнокръвно и така докара нещата до 3:0. До края историческият успех можеше да бъде още по-изразителен, ако удар с глава на Хут не бе преминал на сантиметри от страничната греда на Бутел.