Ботев Враца – Лудогорец 0 : 4

LUDOGOREC-1Лудогорец се класира за осминафиналите на Купата на България, след като постигна рутинна победа с 4:0 при гостуването си на Ботев Враца. Лудогорец поведе в 33-та минута, когато Лукас Саша подаде към Густаво Кампаняро, който стреля, но Иван Иванов спаси. След това отбитата топка се върна в Саша, който прокара топката между краката на Иванов за 0:1. Шампионът удвои своята преднина в добавеното време на първата част, когато Жуниор Кишада подаде към Густаво Кампаняро, който преодоля трима футболисти на Ботев, след което стреля, топката рикошира в левия стълб и влетя във вратата на Иван Иванов. Тимът от Разград реализира трети гол в 60-та минута, когато Джоди Лукоки центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, след което Георги Терзиев засече топката с глава и я изпрати във вратата на Иван Иванов. Лудогорец вкара четвърти гол дълбоко в добавеното време на срещата. Мартин Димов фаулира Густаво Кампаняро в наказателното поле на Ботев и съдията Ивайло Стоянов свири дузпа за гостите. Наказателният удар бе реализиран от Абел Анисе, който оформи крайния резултат в срещата.