Милан – Карпи 2:1

SPORT_MILAN_KARPI_2_1В дерби от 5-ия кръг на Серия А Милан победи Лацио с 2:0. Головете за успеха на домакините от Милано реализираха Бака и Нианг от дузпа. В 36-ата минута Милан откри резултата. Карлос Бака се възползва от грешка в отбраната на Лацио, излезе очи в очи със Стракоша и вкара в ъгъла му за 1:0. Две минути по-късно удар на Бонавентура беше спасен от стража на Лацио. В 43-ата минута отново Бонавентура стреля опасно от 25 метра, а вратарят на гостите спаси отбора си от второ попадение. В 73-ата минута Раду игра с ръка в наказателното поле на Лацио и от отсъдената дузпа Нианг направи резултата 2:0 в полза на Милан. След успеха Милан се изкачи на 3-ото място в красирането с актив от 9 точки, а Лацио е на 6-ото място със 7.