Селтик – Манчестър С 3 : 3

Борусия (Мьонхенгладбах) – Барселона   1 : 2

city-manСелтик спря победната серия на Манчестър Сити в страхотен британски спектакъл от група „С“ на Шампионската лига, който завърши при резултат 3:3. Срещата започна отлично за домакините и още в 3-ата минута те стигнаха до откриване на резултата. Форест бе изведен в наказателното поле след заучено положение от фаул, той центрира остро и първо Битон игра с глава, а след това от тялото на Муса Дембеле топката се озова във вратата за 1:0. Манчестър Сити обаче бързо се окопити и в 11-ата минута резултатът бе изравнен. Александър Коларов опита далечен удар, който се получи като извеждащ пас за Фернандиньо, а бразилецът останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:1. В 20-ата минута домакините отново си върнаха преднината в мача. Тиърни бе изведен в наказателното поле, опита удар и от крака на Рахим Стърлинг топката се озова във вратата на англичаните за 2:1. Последва натиск на Манчестър Сити и няколко пропуска. Във 29-тата логичното се случи. Гостите отнеха в средата на терена и Давид Силва изведе Стърлинг, който финтира прекия си пазач и хладнокръвно реализира за 2:2. В началото на втората част обаче Селтик за трети път шокира своя съперник. В 47-ата минута Дембеле бе намерен в наказателното поле, овладя и с акробатичен удар с гръб към вратата докара нещата до 3:2.Манчестър Сити отново се активизира след този гол и в 50-ата минута Гюндоган отправи нов опасен удар, който бе спасен от вратаря. Пет минути след това се стигна до ново равенство в мача. Агуеро стреля отблизо, вратарят спаси, но Нолито бе заел добра позиция и довкара кълбото в опразнената врата за 3:3. Така Манчестър Сити с 4 точки остава на 2-ата позиция в групата, а Селтик вече има 1 спечелена точка и е 3-ти.