Ростов – ПСВ Айндховен 2 : 2

Ростов – ПСВ Айндховен   2 : 2

FC Rostov v PSV Eindhoven - UEFA Champions LeagueРостов и ПСВ Айндховен направиха атрактивно 2:2 в среща от Група „D“ на Шампионската лига, с което спечелиха първи точки в турнира, тъй като на старта бяха записали загуби съответно от Байерн (Мюнхен) и Атлетико Мадрид. Точката за домакините е паметна, защото е дебютна изобщо в груповата фаза на турнира. И късметът обаче беше с тях, защото холандският гранд повече заслужаваше да спечели. Отборите си размениха по два гола през първото полувреме, а след почивката отборът на ПСВ първо пропусна дузпа, а след това удари и греда. В 8-ата минута Александър Ерохин изведе Дмитрий Полоз сам срещу вратаря и нападателят хладнокръвно матира вратаря на гостите за 1:0. Авансът на Ростов обаче изтрая само шест минути, защото в 14-ата Луук де Йонг свали към Дейви Прьопер, който беше точен за 1:1. Домакините си върнаха преднината в 37-ата минута, когато отново Полоз беше на точното място в точния момент. ПСВ обаче успя да изравни в добавеното време, когато Де Йонг насочи топката с глава в мрежата, като преди това имаше и удар в гредата.