Атлетико Мадрид – Байерн (Мюнхен) 1 : 0

Атлетико Мадрид – Байерн (Мюнхен)   1 : 0

atletico-mЗа втори път в рамките на няколко месеца Атлетико Мадрид надви Байерн (Мюнхен) с 1:0 на „Висенте Калдерон“ в среща от Шампионската лига. През април това се случи в първи полуфинал от турнира, а сега във втория кръг от Група „D“. Яник Ферейра Караско реализира единствения гол в 35-ата минута, а шест минути преди края съотборникът му Антоан Гризман пропусна дузпа. С непростими пропуски се отличи и Фернандо Торес. Това е първа загуба за гостите под ръководството новия им наставник Карло Анчелоти от общо девет официални срещи до момента. В другата среща от групата Ростов и ПСВ Айндховен направиха 2:2, с което спечелиха първите си точки. Лидер е Атлети с 6 т.,  Байерн е втори с 3 т., а ПСВ и Ростов са с по една.