Литекс – Локомотив (София) 4 : 2

Литекс – Локомотив (София)   4 : 2

Участникът в Трета Северозападна лига Литекс взе скалпа на втори столичен клуб в турнира за Купата на България. След като се разправиха преди време със Славия, в 1/8-финален двубой тази вечер „оранжевите“ изхвърлиха от надпреварата и Локомотив (София). За да си осигурят участие на 1/4-финалите обаче, футболистите на Живко Желев трябваше да изстрадат успеха си, след като в редовното време двата отбора не се победиха. Ловчанлии откриха резултата в 51-ата минута, когато след разбъркване се разписа бившият футболист на столичните „железничари“ Искрен Писаров. Три по-късно обаче гостите от „Надежда“ изравниха чрез Златко Бонев.  До края на редовното време и в последвалите след това допълнителни 30 минути игра Литекс и Локомотив (София) не успяха да си отбележат. При дузпите „оранжевите“ демонстрираха по-здрави нерви и след два пропуска на „червено-черните“ и 4:2 си осигуриха билети за 1/4-финалите за Купата на България.