Севиля – Динамо Загреб 4 : 0

Севиля – Алавес   2 : 0

seviliaaaСевиля удари с 4:0 Динамо Загреб на стадион „Рамон Санчес Писхуан“ и записа лека победа в срещата от група „Н“ на Шампионската лига, където са още тимовете на Ювентус и Лион, които завършиха 1:1 в Торино. Първото полувреме завърши при резултат 1 на 0 като голът за домакините отбеляза Лусиано Вието. През втората част севилци се развихриха и отбелязаха нови три гола чрез Серджио Ескудеро, Стивън Нзонзи и Висам Бен Така андалусийците събраха 10 точки и излязоха начело в класирането, като си осигуриха участие в 1/8-финалите. Гостите от Динамо, чийто треньор е българският специалист Ивайло Петев, играха цяло второ полувреме в намален състав, след като Петар Стоянович бе изгонен от игра в 45-ата минута.