Атлетик Билбао – Генк 5 : 3

Атлетик Билбао – Генк   5 : 3

adurizОтборът на Атлетик Билбао спечели с гръмкото 5:3 срещу Генк в мач от груповата фаза на Лига Европа, който ще се запомни с впечатляващите пет гола на Ариц Адурис. 35-годишният топреализатор вкара три дузпи и мушна още две попадения, за да възхити „Сан Мамес“ и да накара цяла Европа да говори за него. Адурис откри резултата в осмата минута след центриране от Баленсиага, а в средата на полувремето покачи на 2 на 0 след дузпа. В 28-ата Байли намали за 2 на 1. В самият край на полувремето Адурис оформи своя хетрик след като вкара втора дузпа. В началото на втората част Ндиди намали на 3:2 с глава. В 74-ата Йерай Гомес намери перфектно Адурис, който не се поколеба да завърши в мрежата. Генк обаче веднага отвърна с попадение на  Сусич и даде нова искри надежда на гостите. В края на мача бе отсъдена трета дузпа за Билбао и зад топката отново застана Адурис, който пак и пак беше точен – 5 негови гола за крайното 5:3. „Червено-белите“ баски записаха втора домакинска победа и делят първото място в групата.