Англия – Испания 2 : 2

Англия – Испания   2 : 2

England v Spain - International FriendlyОтборите на Англия и Испания извъртяха зрелищно 2:2 в приятелски мач, игран на препълнения „Уембли“. Островитяните играха много силно в първите 60 минути и стигнаха до аванс от 2:0. В осмата минута Джейми Варди беше изведен сам срещу Рейна и си спечели дузпа. Адам Лалана беше точен от бялата точка за 1:0. В началото на втората част домакините нанесоха втори кинжален удар. В 48-ата минута Иниго Мартинес изпусна Варди при центриране отдясно и номер 9 вкара красиво попадение с летящ плонж. Тимът на Лопетеги наложи териториален натиск в търсене на гол. Алваро Мората донесе свежест в атака, но на няколко пъти беше хванат в засада. В 89-ата Яго Аспас вкара красиво попадение с насочване в далечния горен ъгъл – 2:1. В 91-ата Иско пропусна първата добра възможност да изравни от 15 метра не стреля точно, а и имаше рикошет. В 96-ата халфът на Реал Мадрид овладя на гърди в наказателното поле и от малък ъгъл промуши топката между краката на вратаря за крайното 2:2.