Анди Мъри победи Новак Джокович и завършва годината като № 1

Andy MurrayАнди Мъри победи Новак Джокович на финала в последния за годината турнир в Лондон. Двубоят, който ще се запомни със страхотни отигравания и от двата, завърши при резултат 6:3, 6:4. Срещата се проведе в зала „О2” в английската столица пред 17 000 зрители, които на моменти трудно сдържаха емоциите и съдията няколкократно има правеше забележки. По този начин британецът ще завърши годината като номер 1 в световната ранглиста. Интересен факт е, че за първи път в историята на АТР заключителният мач за сезона определи и първенеца. Това бе среща №35 между първите две ракети в света, като Нoвак води в преките двубои с 24-11. В първия сет Мъри проби сервиса на Джокович в осмия гейм и поведе с с 5-3, след което затвърди пробива и поведе в сетовете. Във втория сърбинът сбърка два пъти на свои подавания и Мъри дръпна с 4:1, a Джокович съумя да върне само един пробив. В десетия гейм на втория сет Джокович спаси два мачбола, но Мъри оползотвори третата си възможност и триумфира в мача.