Локомотив Пловдив се качи на трона под тепетата с два шедьовъра

loko_plovdivОтборът на Локомотив (Пловдив) e футболният господар на град Пловдив! “Смърфовете” се наложиха с 2:0 над Ботев (Пловдив) в дербито от 14-ия кръг от Първа лига. Мачът се игра на стадион “Локомотив”, който бе почти пълен, а ултрасите на Локо Пд за първи път бяха заели места на „Бесика“, след изграждането на трибуната. Два шедьовъра донесоха успеха на тима на Едуард Ераносян. В 17-ата минута Мартин Камбуров вкара ефектен гол със задна ножица, а в 68-ата Умарбаев препарира стража Георгиев с брилянтен изстрел от далечна дистанция. Домакините поднесоха голяма сензация с включването на 15 годишния Хамуд като титуляр, който се представи впечатляващо и се отличи с асистенция. В 74-ата минута Тодор Неделев пропусна дузпа. В 87-ата минута пък Радослав Терзиев напусна принудително терена заради два жълти картона.