Барселона – Борусия (Мьонхенгладбах) 4 : 0

Барселона – Борусия (Мьонхенгладбах)   4 : 0

vlcsnap-2016-12-07-17h59m32s109Отборът на Барселона разби с 4:0 гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах) в последна среща от група С на Шампионската лига. Двубоят беше с протоколен характер, тъй като каталунците си бяха осигурили първото място, а германците бяха сигурни за участие в Лига Европа. В 16-ата минута нямаше какво да спаси гостите от Германия. Лионел Меси направи двойно подаване с Арда Туран, след което последва точно насочване на аржентинеца към далечния ъгъл от около осем метра – 1:0 и десети гол за Ла Пулга в ШЛ през този сезон. В началото на второто полувреме срещата набързо беше решена с два гола на Арда Туран. В 50-ата турският халф се разписа на втора греда след центриране отдясно на Денис Суарес. В 53-ата бившият играч на Атлетико Мадрид отбеляза с нисък удар от 18 метра, който намери левия долен ъгъл на Зомер. В 65-ата Арда оформи своя хеттрик. Номер 7 беше точен от непосредствена близост след ниско подаване от крилото на Алкасер. До края на срещата „лос блаугранас“ пропуснаха да направят победата си още по-убедителна.