ПСЖ – Лудогорец 2 : 2

ПСЖ – Лудогорец   2 : 2

ludgogorec-psgЛудогорец ще играе през пролетта в елиминационната фаза на Лига Европа! Това стана факт след поредния луд мач на орлите в евротурнирите, този път срещу мултимилионната селекция на ПСЖ, който след 95-минутна битка в Париж завърши 2:2. Българският шампион повеждаше на два пъти след голове на Върджил Мисиджан и Вандерсон, но домакините изравняваха след попадения на Едисон Кавани и Анхел ди Мария. Противно на очакванията по-щастливи от равенството трябва да са парижани, които се добраха до точката в 92-ата минута. Макар да изпуснаха победата в заключителните секунди орлите вече се бяха класирали за елиминациите в Лига Европа, тъй като Базел загуби катастрофално домакинството си на Арсенал с 1:4, а при развоя на мача в Париж само победа щеше да изпрати швейцарците пред Лудогорец в крайното класиране на групата. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на всички, които загинаха в самолетната катастрофа в Колумбия.