Байерн (Мюнхен) – РБ (Лайпциг) 3 : 0

Байерн (Мюнхен) –  РБ (Лайпциг)  3 : 0

bayerПредизвиканият властелин на германския футбол Байерн (Мюнхен) разгроми дръзналия да оспори доминацията му РБ (Лайпциг) с 3:0 в най-очаквания мач на есента в Бундеслигата. Пред 75 000 зрители на „Алианц Арена“ Тиаго Алкантара, Чаби Алонсо и Роберт Левандовски от дузпа решиха всичко още преди почивката, а за капак в 30-ата минута гостите останаха в намален състав след директен червен картон на Емил Форшберг. Отделно веднъж Левандовски изпусна сам срещу вратаря, а Дъглас Коща и Франк Рибери удариха по една греда. Така за поредна година Байерн се окичва с титлата на зимен първенец и ще се наслаждава на предстоящите празници. Независимо обаче от изразителния успех, нищо не е решено, защото разликата между двата отбора на върха е само 3 точки. За РБ това е едва втора загуба от началото на шампионата, а третият в таблицата Херта (Берлин) е на 6 точки по-назад. Плюсът на тима от Източна Германия е, че не е ангажиран с участие в евротурнирите или Купата на страната.