Атлетик (Билбао) – Барселона 2 : 1

Атлетик Билбао – Барселона   0 : 0

BILBAO BARCAОтборът на Атлетик (Билбао) сътвори подвиг в луд екшън срещу Барселона в първи 1/8 финал за Купата на Краля между двата отбора, след който „баските“ на Ернесто Валверде устискаха преднината си от 2:1, макар че доиграха срещата с 9 човека! Срещата на „Сан Мамес“ предложи страхотен футбол, екшън, голове, здрава битка,  куп жълти и два червени картона. В началните минути играчите на Валверде пресираха високо своите гости от Барселона, които, забележете, не успяха да изнесат топката зад центъра в продължение на 5 минути . Това даде резултат и Ариц Адурис откри резултата след като получи топката от Раул Гарсия на далечната греда, където опитният таран на „баските“ бе безкомпромисен. След по-малко от три минути публиката на домакините отново бе хвърлена в екстаз, а Атлетик нанесоха втори удар! Андрес Иниеста сгреши при изнасяне на топката, която попадна след пас с пета в Иняки Уилямс, а той по диагонал в наказателното поле с мощен удар разстреля Тер Щеген за 2:0. След гола започнаха и по-острите единоборства, а това логично доведе до първите жълти картони в мача, които до края на полувремето станаха общо 5. Четири от тях бяха на сметката на „каталунците“, а три заради оспорване на съдийско решение. Второто полувреме започна с натиск на „каталунците“, които бяха решени на всичко, за да върнат поне едно попадение.  То дойде след малко повече от 50 минути игра, когато звездата Лионел Меси изпълни пряк свободен удар, и макар че топката не докосна мрежата и бе избита от вратаря, се видя категорично, че това е станало на около половин метър зад голлинията. Бразилската звезда Неймар успя да изкара два червени картона на играчи на баските благодарение на своята бързина. След тях „каталунците“ натиснаха противника си, но Лионел Меси направи страхотен пропуск малко преди края на редовните 90 минути, а буквално в последната атака в мача Серхио Бускетс нацели страничната греда и така Атлетик триумфира с 2:1! Реваншът е след няколко дни на“Камп Ноу“ а шоуто е гарантирано.