Виляреал – Барселона 1 : 1

Ейбар – Виляреал   1 : 3

vilqrealОтборът на Барселона продължава с пропадането си през 2017-а. След като преди няколко дни загубиха в мач за Купата на Краля, момчетата на Луис Енрике стъпиха накриво и в Ла Лига. Шампионите оцеляха като по чудо при визитата си на Виляреал, стигайки до 1:1 в последната минута на редовното време. Естествено, в ролята на спасител за „блаугранас“ блесна Лео Меси, който след гениален фаул смълча трибуните на „Естадио де ла Серамико“. Дълго време с победата се виждаха домакините, които цяло второ полувреме водиха в резултата след красиво попадение на недооценения в Серия „А“ -италианец Никола Сансоне. Необходимо е обаче да признаем, че изравнителният гол на Барселона можеше да падне и далеч по-рано, ако не беше гредата и вещите намеси на Серхио Асенхо. Така шампионът на Испания е все по далеч от защитата на титлата си. Каталунците изостават с пет точки от лидера Реал Мадрид, който има и мач по-малко.