Болоня – Милан 0 : 1

Болоня – Милан   0 : 1

bolognamilan86_0Милан успя да вземе трите точки срещу Болоня в уникален отложен мач от 18-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ останаха с 9 души преди да е изминал и час игра, но това не помогна на домакините, а напротив – миланският гранд открадна всички точки броени минути преди края. Гостите стигнаха до успеха с гол в 89-ата минута на Марио Пашалич, Жерард Деулофеу напредна по аутлинията и пусна хитър пас успоредно на голлинията, а Пашалич се включи и отблизо засече във вратата за 0:1. Така Милан стигна до победата и събра актив от 40 точки, като остава на 7-ата позиция. Болоня пък регистрира поредно разочарование след като само преди дни падна с 1:7 от Наполи. Отборът остава на 13-ото място с 27 точки.