Наполи – Реал Мадрид 1 : 3

Виляреал – Реал Мадрид  2 : 3

Villarreal vs Real MadridШампионът на Европа Реал Мадрид продължава защитата на короната си, след като отстрани Наполи на 1/8-финал в Шампионската лига. Мадридчани спечелиха с 3:1 при гостуването на Ботуша и с общ резултат 6:2 продължават напред. Феновете на Наполи създадоха невероятна атмосфера и след силна игра Дрис Мертенс реализира в 24-ата минута. Играта на Реал страдаше , а Наполи натискаше в търсене на втори гол. Реал обаче започна по активно втората част и за кой ли път спасителят на „лос бланкос“ отново носеше името Серхио Рамос. След центриране от корнер на Тони Кроос Рамос скочи на първа греда и насочи по диагонала, наказвайки Рейна и вдигайки мадридчани на крака – 1:1. Пет минути по-късно номер 4 повтори упражнението, като този път Кроос центрира от другото флагче, Рамос отново стреля с глава и след рикошет обратът бе осъществен. В добавеното време на срещата Мората оформи крайния резултат, след като беше заел точната позиция, за да завърши в мрежата след избиване на Рейна – 1:3. Мадридчани продължиха своя рекорд и вече 46 мача неизменно бележат. Така Реал Мадрид продължава преследването на своя трофей номер 12 в Шампонската лига. „Лос бланкос“ се стремят да станат първият отбор, който защитава отличието след въвеждането на новия формат.