Депортиво Ла Коруня – Барселона 2 : 1

Депортиво Ла Коруня – Барселона   2 : 1

Deportivo de La Coruna v FC Barcelona - La LigaОтборът на Барселона допусна шокираща загуба с 1:2 при гостуването си на Депортиво Ла Коруня в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион. Четири дни след триумфалния си мач в Шампионската лига тимът на Луис Енрике игра доста вяло и разконцентрирано и претърпя крушение на „Риасор“, което най-вероятно ще им коства лидерската позиция, а и направи по-сложна задачата им за защитата на шампионската титла. Хоселу откри резултата в 40-ата минута, Луис Суарес изравни (46), а Алекс Бергантиньос донесе успеха на „синьо-белите“ в 74-ата минута. Арда Туран замени Неймар, а Денис Суарес и Андре Гомеш получиха шанс в халфовата линия. Луис Енрике отново разчиташе на схема 3-4-3, подобно на срещата с Пари Сен Жермен. Пепе Мел подреди 4-2-3-1, разчитайки в атака на Хоселу, подкрепян от Бруно Гама, Файсал Фажир и Карлес Хил.