Реал Мадрид – Бетис 2 : 1

Реал Мадрид – Бетис   2 : 1

m_1487238498Реал Мадрид се възползва по отличен начин от грешката на Барселона в Ла Коруня и си върна върха в класирането в Ла Лига. „Белия балет“ победи с 2:1 в Мадрид Бетис в свирепа схватка от 27-ия кръг и измести каталунците, като събра 62 точки. Барселона е с 60, но Реал има и мач в запас и се очертава като фаворит за титлата. Резултатът на „Сантиаго Бернабеу“ беше изненадващо открит от андалусийците чрез Антонио Санабрия в 25-ата минута, като „заслуга“ за попадението имаше и вратарят Кейлор Навас. В 41-ата минута Кристиано Роналдо изравни с удар отблизо с глава. В 80-ата минута капитанът на Реал Серхио Рамос отбеляза дежурния си гол с глава след корнер и изведе „белия балет“ напред. В 92-ата минута Навас се реваншира за грешката си, като отрази с феноменална намеса удар с глава на Санабрия от наказателното поле и така спаси трите точки за тима си.