Боливия – Аржентина 2 : 0

Боливия – Аржентина   2 : 0

00656273Аржентина допусна неочаквана загуба при гостуването си на Боливия и остана на 5-о място в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. Без голямата си звезда Лионел Меси, който отнесе наказание от 4 мача от ФИФА, „гаучоасите“ не приличха на себе си. Голямата надморска височина в Ла Пас също оказа своето влияние и боливийците постигнаха успех с 2:0, след попадения на Хуан Карлос Арсе и Марсело Морено. Звездите на Ювентус не играха в мача. Гонсало Игуаин бе наказан, докато Пауло Дибала остана на пейката през всичките 90 минута, а Серхио Агуеро влезе като резерва в началото на второто полувреме. Селекционерът Едгардо Бауса се принуди да пусне в атака Анхел Корея и Лукас Прато, но и двамата не оправдаха доверието.