Манчестър Юнайтед – Евертън 1 : 1

Манчестър Юнайтед – Евертън   1 : 1

man-utd-evertonМанчестър Юнайтед се добра до инфарктно равенство 1:1 срещу Евертън в домакинството си от междинния 31-ви кръг на Премиър лийг. Домакините на “Олд Трафорд” бяха на косъм да допуснат първа загуба от 20 мача насам, но с много усилия и малко късмет успяха да вземат поне точка от този мач. Фил Ягиелка откри резултата в полза на гостите в 22-ата минута и “карамелите” дълго време удържаха преднината си, но в 93-ата минута Ашли Уилямс игра с ръка в наказателното поле и Златан Ибрахимович вкара отсъдената дузпа за крайното 1:1. Това равенство обаче едва ли зарадва особено “червените дяволи”, които отново пропуснаха да стопят изоставането си от отборите в топ 4. С това равенство Манчестър Юнайтед събра актив от 54 точки и остава на 5-ото място. Евертън пък се намира на 7-ата позиция с 51 точки в актива си.