Баскетболния Берое спечели за първи път Балканската лига

BEROEБерое (Стара Загора) спечели купата в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като победи със 77:73 точки македонския Куманово като гост и затвърди доминацията си в двата финални мача. Титлата е и първа изобщо в историята на клуба на европейската сцена. Трофеят за баскетболистите на Любомир Минчев пък е втори за този сезон, след като през февруари триумфираха и в турнира за Купата на България. Берое се превърна в третия български тим, спечелил златните медали в Балканската лига. Левски има два трофея, а един път надпреварата печели Рилски спортист. Берое направи много силна първа четвъртина, а серията от 18:4 даде огромен аванс на българския тим в началото на първото полувреме. И въпреки че баскетболистите на Куманово успяха да намалят изоставането си на девет точки през втората четвъртина, тя в крайна сметка завърши с тройка на Николай Николов и преднина от 16 точки за Берое. Третата четвъртина беше ужасна за българите, които през почти половината от часовника не успяха да вкарат кош. В крайна сметка Куманово направи забележителна серия от 18:2 и изравни резултата при 44:44, а частта завърши с три точки аванс за домакините. Берое обаче моментално обърна резултата и не изпусна аванса си до края. Най-резултатен за Берое беше Брендис Рос със 17 точки и шест спечелени борби, а Аарън Джоунс добави още 16.