Байерн Мюнехен – Борусия (Дортмунд) 2 : 3

Борусия Дортмунд с ценен аванс срещу Севиля в първи осминафинален мач от Шампионската лига

BORUSIAОтборът на Борусия (Дортмунд) е вторият финалист в турнира за Купата на Германия. Това се случи по-възможно най-впечатляващия начин, след като селекцията на Томас Тухел елиминира своя най-голям съперник Байерн (Мюнхен). „Класиката“ на „Алианц Арена“ приключи с вестфалски успех 3:2, като в герой за гостите се превърна един от най-обещаващите таланти на световния футбол – Осман Дембеле. Марко Ройс откри резултата в полза на Дортмунд, след като се възползва от грешка в защитата на Байерн и след добавка направи 0:1 в 19-ата минута. Хави Мартинес обаче изравни по-малко от 10 минути след това. Той скочи най-високо след корнер и с глава изравни резултата. В 41-ата минута Франк Рибери намери чудесно в пеналта Матс Хумелс и защитникът изведе баварците напред в резултата – 2:1. В 69-ата минута обаче Обамеянг от упор с глава отново изравни резултата за 2:2, възползвайки се от центриране на Дембеле. На два пъти Ариен Робен имаше чудесни шансове да изведе отново Байерн напред, но в първия случай вратарят Роман Бурки се намеси прекрасно, а после и гредата на вратата му го спаси. В 74-ата минута хубава атака на жълто-черните ги задържа относително дълго в пеналта на Байерн, а оттам Осман Дембеле прати топката в мрежата за крайното 2:3. Дортмунд ще срещне Айнтрахт Франкфурт на финала на 27 май на Олимпийския стадион.