Рафаел Надал се класира на 1/4 финалите в Барселона

Надал: Няма да играя на Ролан Гарос, спирам временно с тениса!

nadalПреследващият рекордна 10-а титла Рафаел Надал се класира на 1/4-финалите на турнира в Барселона. На централния корт „Рафа Надал“ носителят на 14 титли от „Големия шлем“ надигра с 6:3, 6:4 гиганта от ЮАР Кевин Андерсън. В първия сет Надал поведе с 3:0 и не изпусна инициативата до края на тази част. Във втория сет отново един пробив бе достатъчен на испанския левичар, за да прекърши съперника си. Надал проби за 2:1 и това се оказа решаващо. Рафа записа четвърта победа от четири мача срещу Андерсън, а в следващата фаза ще играе с Хюн Чун от (Южна Корея). Анди Мъри също се класира за четвъртфиналите. Лидерът в основната схема победи с 6:4, 6:4 представителя на домакините Фелисиано Лопес за близо два часа игра на корта. 5-кратната шампионка от Големия шлем Мария Шарапова спечели лесно втория си мач в Щутгарт и втори след завръщането си в тениса. Рускинята надви сънародничката си Екатерина Макарова със 7:5, 6:1 за само 1 час и 20 минути, с което заслужи класиране в третия кръг на турнира от сериите Premium.