Реал Мадрид – Атлетико Мадрид 3 : 0

Реал Мадрид – Атлетико Мадрид   3 : 0

real-atletikoЕвропейският клубен шампион Реал Мадрид разгроми градския си съперник Атлетико Мадрид с 3:0 в първи полуфинален сблъсък в Шампионската лига и продължава уверено да крачи към 12-ата си титла на Стария континент. Водени от суперзвездата Кристиано Роналдо, който вкара и трите гола, „белите“ методично сломиха съпротивата на Атлетико и са на път да се превърнат в първият отбор, триумфирал в турнира в два поредни сезона. Кристиано се разписа в 10-ата, 73-ата и 86-ата минута, като за втори път този сезон направи хеттрик срещу Атлетико. През есента той наниза три гола във вратата на „дюшекчиите“ и в последния шампионатен мач между двата тима на „Висенте Калдерон“. При първото попадение на Кристиано останаха сериозни съмнения, че трябваше да бъде отсъдена засада, но флагът на страничния рефер не помръдна и португалецът откри резултата. Той вече има 103 гола в турнира – повече от Атлетико за цялата история на „червено-белите“. Зинедин Зидан заложи на схема 4-4-2, пускайки Иско като четвърти полузащитник зад Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Рафаел Варан партнираше на Серхио Рамос в центъра на отбраната, а крайни защитници бяха Даниел Карвахал и Марсело. Антоан Гризман и Кевин Гамейро очаквано водеха атаката на „червено-белите“. Люка Ернандес действаше като десек бек, след като контузии попречиха на Хуанфран, Шиме Върсалко и Хосе Хименес да вземат участие в мача. Доскоро контузеният Яник Ферейра Караско се завърна сред титулярите и действаше в средата на терена, заедно с Габи Фернандес, Коке и Саул.